Kas inşa etmek için HIIT hakkında bilmeniz gereken her şey

Kas inşa etmek için HIIT hakkında bilmeniz gereken her şey

Bir HIIT kursunu test ettik. Kemiklere eğrilik, daha fazla spor baştan bu kardiyo ve fitness trendini deşifre etmeye hazırız. Yolu durdur, Jack!

HIIT nedir?

HIIT kendi içinde bir spor değildir. Japon bir öğretmen olan İzumi Tabata tarafından kavramsallaştırılan bir eğitim tekniğidir. Dolayısıyla Tabata protokolü, HIIT'in bilinen en iyi şeklidir; bu, en fazla 20 saniyelik maksimum bir çabayı ve sadece 4 dakikalık yoğun bir antrenman için 10 saniyelik bir toparlanmayı içerir.

Fransızcada Yüksek Yoğunluklu Interval Eğitimi "yüksek yoğunluklu aralık antrenmanı" na çevirir. Prensip: 30 ila 45 dakikalık bir kısa seans, bu süre boyunca sürekli yüksek bir yoğunlukta zirvelere serpiştirilmiş sürekli bir çaba gösteriyoruz.

Kesirli olarak koşmak gibi ama tüm sporlara uygulanmak gibi. Yüzme, kardiyo, bisiklet, vücut geliştirme gibi bir HIIT seansı yapabiliriz ... Crossfit ayrıca bir HIIT formudur.

HIIT: Neden daha az eğitim daha etkilidir?

Teknik direktör Tom Rivet, "HIIT, ofiste uzun saatler çalışan ve düzenli ağırlık antrenmanları için zaman ayıramayan insanlar için mükemmel bir spordur." dyıl Parisli spor salonu Front de Seine.

Ama böyle kısa bir toplantı nasıl oluyor?

İlk olarak, hareketlerin çeşitliliği nedeniyle: "HIIT, kasın kas çalıştığı kas makinelerinin aksine, bir kerede vücudun tüm kaslarını isteyerek hareket eden bir dizi tam harekettir", Rivet'i açıklıyor.

Sonra, teşekkürlerAfterburn etkisi. HIIT, eğitimden 24 saate kadar bazal metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olacak kadar yoğundur. Vücut iyileşmek için seanstan sonra iyi kalori yakmaya devam ediyor.Bir HIIT vücut geliştirme oturumu nasıl? Test ettik!

Nasıl kullanılacağını bilmek Kas güçlendirme için HIIT, Front de Seine'nin HIIT Force kursunu test etmeye gittik.

Başlamadan önce, göğsünüzün etrafında bir kalp atış hızı sensörü takın. Nabız, odaya bakan ekranda ismimizin altında görünür. Amaç: “kırmızı” olduğumuzu kontrol etmek için. #PasdeTriche

Onlara ulaştığından emin olmak için on dakika sonra, yüksek yoğunlukta 30 dakikaya başlıyoruz. Programda sote ağız kavgası serisi, ağırlıklar, atılmış omuzlar, pompalar, tırmanıcı ve yarıklar ile ağız kavgası.

Her seferinde, bir sonraki harekete geçmeden önce yaklaşık 1m30 için bir hareketi tekrar ederiz. Söz verdim, yavaş.

karın egzersizleri Streching'in yaklaştığını ve varışını bildirecek.

Kas almak için haftada kaç kez HIIT yapmak zorundasınız?

HIIT tek başına kas inşa etmek için yeterli değildir. Rivet, "HIIT eğitiminin spor rutininizin ve normal ağırlık eğitim seanslarının bir parçası olması gerekiyor" diyor.

Örneğin haftada 5 spor seansı yaparsak, koç 2 seansta HIIT tavsiyesinde bulunur.

Başladığımızda, bir HIIT oturumuyla bir arada vücut geliştirme oturumu. Böylece, bir kişi etkili kardiyo ve kas takviyesi çalışır.

HIIT'de Başlangıç: alınacak önlemler

Başlangıçta Profesör Tabata, Japon Olimpiyat sürat paten takımının performansını geliştirmek için HIIT'i hayal etti.

Yani HIIT, bizim de ortalama spor kadınlarına gerçekten tavsiye edilir mi? Koç Tom Rivet için evet!

"Eğer yeni başlayan bir Evde HIIT oturumu Bir video ile, incinme riskiyle karşı karşıya. Fakat bir antrenörle, her bir duruma yük ve yoğunluğu uyarlarız ve tehlike yoktur ”diyor.

Kısacası, doktor kontrendikasyonları olmadığı sürece herkes HIIT yapabilir.

Nereye gidiyoruz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

82 − 81 =