Wszystko, co musisz wiedzieć o HIIT, aby budować mięśnie

Wszystko, co musisz wiedzieć o HIIT, aby budować mięśnie

Testowaliśmy kurs HIIT. Krzywizna do kości, jesteśmy gotowi odcyfrować ten trend cardio i fitness, który uwodzi coraz więcej dyscyplin sportowych. HIIT the road, Jack!

Co to jest HIIT?

HIIT nie jest sportem samym w sobie. Jest to technika treningowa konceptualizowana przez Izumi Tabata, nauczyciela języka japońskiego. Stąd też Protokół Tabata, najbardziej znaną formą HIIT, która polega na przemian osiem razy maksymalny wysiłek 20 sekund i odzyskanie 10 sekund, do intensywnego treningu tylko 4 minuty.

Po francusku, Trening interwałowy o wysokiej intensywności tłumaczy się na "trening interwałowy o wysokiej intensywności". Zasada: krótka sesja, od 30 do 45 minut maksimum, podczas której utrzymujemy stały wysiłek, przeplatany szczytami przy bardzo wysokiej intensywności.

To jak bieganie w ułamku sekundy, ale stosowane do wszystkich sportów. Możemy wykonać sesję HIIT pływania, cardio, jazdy na rowerze, kulturystyki ... Crossfit jest także formą HIIT.

HIIT: Dlaczego mniej szkoleń jest bardziej skutecznych?

"HIIT to idealny sport dla osób, które pracują wiele godzin w biurze i nie mają czasu na regularne treningi siłowe" - mówi trener Tom Rivet. dlat paryskiej hali sportowej Front de Seine.

Ale jak to jest, że takie krótkie spotkanie wystarczy?

Po pierwsze, ze względu na różnorodność ruchów: „HIIT jest kompletnym ruchy tworzenia łańcuchów poszukujący wszystkie mięśnie ciała na raz, w przeciwieństwie do maszyn waga, na której przez pracujące mięśnie, mięśnie” mówi Tom Rivet.

Następnie dziękiefekt poparzenia. HIIT jest tak intensywny, że przyspiesza podstawowy metabolizm do 24 godzin po treningu. Ciało kontynuuje spalanie kalorii po sesji, aby powrócić do zdrowia.Jak wygląda sesja kulturystyczna HIIT? Przetestowaliśmy!

Aby wiedzieć, jak korzystać z HIIT do wzmocnienia mięśni, udaliśmy się, aby przetestować kurs HIIT Force w Front de Seine.

Zanim zaczniesz, przymocuj czujnik tętna wokół klatki piersiowej. Nasz puls pojawia się pod naszym nazwiskiem na ekranie, który wychodzi z pokoju. Cel: sprawdzić, czy jesteśmy "na czerwono". #PasdeTriche

Po dziesięciu minutach powtarzania ruchów, aby je osiągnąć, zaczynamy 30 minut z wysoką intensywnością. W programie seria smażonych przysiadów, przysiady z ciężarkami, rzucanymi ramionami, pompami, pnączami i szczelinami.

Za każdym razem powtarzamy ruch o około 1m30, zanim przejdziemy do następnego. Obiecane, jest powolne.

ćwiczenia brzucha ogłaszają zbliżające się i oszczędzające nadejście strechingu.

Ile razy w tygodniu trzeba robić HIIT, aby uzyskać mięśnie?

Sam HIIT nie wystarcza do budowy mięśni. "Szkolenie HIIT musi być częścią twojego treningu sportowego i regularnych treningów siłowych", mówi Rivet.

Jeśli wykonujemy 5 sesji sportowych na tydzień, trener doradza 2 sesje HIIT.

Kiedy zaczynamy, możemy zadowolić się sesją HIIT połączoną z sesja kulturystyczna. W ten sposób skutecznie działa kardio i wzmocnienie mięśni.

Początkujący w HIIT: środki ostrożności, które należy podjąć

Początkowo profesor Tabata wyobraził sobie HIIT, aby poprawić wydajność japońskiego olimpijskiego zespołu łyżwiarstwa szybkiego.

Czy HIIT jest naprawdę polecany przeciętnym sportowcom? Dla trenera Toma Riveta, tak!

"Jeśli początkujący uruchamia się na HIIT sesja w domu z wideo, ryzykuje zranieniem. Ale z autokarem dostosowujemy obciążenie i intensywność do każdego przypadku i nie ma niebezpieczeństwa ", mówi.

W skrócie, jeśli lekarz nie przeciwwskazania, każdy może zrobić HIIT.

Gdzie idziemy?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

76 − = 75