Sport i relaks: watsu

Sport i relaks: watsu

  • Co to jest Watsu?

Watsu to adaptacja shiatsu, japońskiej metody relaksacyjnej polegającej na ćwiczeniu określonych punktów wsparcia na ciele za pomocą rąk, kciuków, łokci lub kolan. Ze swojej strony watsu praktykuje się w kałuży gorącej wody, zbliżonej do temperatury ciała, przez praktyka. Chodzi o to, by być przenoszonym przez tych, którzy są zanurzeni. Jedno ramię na szyi profesjonalisty, drugie w wodzie, "pacjent" pozwala na ruchy koliste i rozciąganie.

"Jesteś w całkowitej regresji i musisz dać się ponieść ćwiczącemu. Sesja jest dość zaskakująca, ponieważ stajesz się prawdziwą gumową lalką, która ciągle zmienia pozycję"opisuje Siska Von Saxenburg.

  • Jakie są efekty watsu?

Watsu wykonuje pracę oddechową w celu rozluźnienia mięśni, kręgosłupa i złagodzenia bólu. Brak grawitacji spowodowany zanurzeniem w wodzie wywołuje optymalny relaks. Ta praktyka ma również efekty psychologiczne, zapewniające uzdrowienie i dobre samopoczucie. "Efekty są korzystne przez miesiąc"mówi specjalista.

  • Gdzie można testować watsu?

We Francji tylko tuzin spa oferuje to zmysłowe doświadczenie. "Zjawisko właśnie się zaczyna, ale ośrodki przygotowują się do opracowania go, aby uwzględnić go w swoim programie. Nuxe w Paryżu i thalasso w Bénodet (Finistère)"mówi.

  • Ile kosztuje zasiłek?

"Kwoty nie są nadmierne. Ostatnio zaproponowano uzdrowisko energetyczne w Paryżu sesja Watsu za 70 euro za godzinę. Oferta niekoniecznie jest droższa niż masaż"naprzód Siska Von Saxenburg.

  • Kto może testować watsu?

Mężczyźni i kobiety mogą spróbować doświadczenia w watsu. Kobiety w ciąży są szczególnie zainteresowane, ponieważ to doświadczenie może pozwolić im (ponownie) znaleźć spokój i spokój podczas ciąży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 3 =